Menu

Ајхан Озмен поразен на Европското младинско првенство во Будва

Ајхан Озмен поразен на Европското младинско првенство во Будва

Нашиот репрезентативец во младинска конкуренција Ајхан Озмен  е поразен на Европското првенство во Будва, тој загуби со судиски прекин од Албанецот Сантијаго Селимај во категоријата 75 килограми.

Утре во рингот (14-15 часот) на ЕП во Будва ќе настапи  неговиот брат Илхан Озмен, противник му е Ерменецот Вахаг Глустјан во категоријата 64 килограми.

Борбите на ЕП во Будва можете во живо да ги следите на овој линк: