Menu

Ардијан Аземи против Русинот Владислав Комаров за финале на ЕП во Будва ќе боксува во петок

Ардијан Аземи против Русинот Владислав Комаров за финале на ЕП во Будва ќе боксува во петок

Нашиот репрезентативец Ардијан Аземи обезбеди најмалку бронза на Европското првенство во Будва, со победата против Дује Гацина од Хрватска во четвртфиналето.

Во полуфиналето кое е на програмата во петок на 20 ноември, Аземи ќе боксува со Владислав Комаров од Русија.