Menu

Јасин Љама поразен во Лондон на квалификацискиот турнир за ЛОИ во Токио (ВИДЕО)

Јасин Љама поразен во Лондон на квалификацискиот турнир за ЛОИ во Токио (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Јасин Љама загуби од Гркот Александрос Цаникидис во категоријата до 63 килограми на европските квалификации за Олимписките игри во Токио, кои се одржуваат во Лондон.

Лама претрпе пораз со прекин во втората рунда по третиот нокдаун. Следно за нашиот национален тим е настапот на Гоце Јанески кој во пнеделник ќе ги вкрсти ракавиците со Етерна Квадрадо од Шанија во категоријата до 75 килограми.