Menu

Uncategorized

Ранг листа клубови за 2020 година, системот во Прва и Младинска лига за 2020 година не се одржа поради пандемијата од Ковид-19. Предлог листa за  користење на средства од даночното ослободување за национални спортски федерации- Боксерска федерација на Македонија. ...

Ардијан Аземи се закити со бронзен медал на Европското првенство во Будва, на церемонијата на доделување на медалите гостин беше и претседателот на федерацијата,  г-дин Примислав Димовски. Македонија преку Ардијан Аземи обезбеди прв медал на европските првенства по 1995 година, последен пат  медал на континеталниот младиски...

Македонските сениорски репрезентативци во бокс, Гоце Јанески и Јасин Љама се негативни на Ковид-19 откако денеска им беа направени тестови по речиси 14. дневниот карантин по враќањето од Лондон. Љама и Јанески ќе го напуштат карантинот најдоцна во понеделник а потоа ќе одат во самоизолација во...

Гоце Јанески и Јасин Љама се двајцата репрезентативци кои поради ситуацијата со Ковид-19 останаа во Лондон каде се одржуваше првиот квалификациски турнир во аматерски бокс за Олимписките игри во Токио. Од нашата репрезентација  по само два дена натпреварување со назнака итно, беше побарано македонската репрезентација да...

Македонските репрезентативци, Јасин Љама и Гоце Јанески, ќе настапат на кфалификацискиот турнир во Лондон за пласман на Олимписките игри во Токио 2020. Турнирот ќе се одржи од 10. 03.  до 24.03.2020 година. Јасин Љама ќе се натпреварува во категоријата  63 кг, Гоце Јанески ќе настапи во категоријата ...