Menu

Златен Гонг

Боксерот на Чаир од Скопје, Јасин Љама, е прогласен за  победник на 49. издание на „Златниот Гонг“ , откако во финалето со ТКО во втората рунда славеше против Романецот Норберт. Љама делуваше сигурно и сосема залсужено дојде до престижното признание на меѓунарниот турнир кој е еден...

Македонскиот репрезентативец,  Јасин Љама е освојувач на 49-от „Златен гонг“.  Во полуфиналната борба Љама беше подобар од Бесфорд Мелаку од Косово, со технички нокаут во втората рунда, а во финалето имаше иста завршница во втората рунда на мечот со Романецот Вас Норберт. ФОТОГАЛЕРИЈА од „Златен Гонг...

Освојувачот на „Златниот Гонг 2019“,  Јасин Љама  беше на прием кај директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски. На приемот во АМС беа присутни и претседателот на БФМ, Примислав Димовски и потпретседателот, Фатон Салиху. Љама е 12. македонски боксер кој успеал да го освои Златниот...

Боксерот на Чаир од Скопје и репрезентативец на Македнија, Јасин Љама, е прогласен за  победник на 49. издание на „Златниот Гонг“ , откако во финалето со ТКО во втората рунда славеше против Романецот Норберт. Љама делуваше сигурно и сосема залсужено дојде до престижното признание на меѓунарниот...