Menu

Гоце Јанески освои бронзен медал на Балканското првенство во Анталија

Гоце Јанески освои бронзен медал на Балканското првенство во Анталија

Македонскиот репрезентативец, Гоце Јанески  во категоријата -75 кг на Балканското првенство во Анталија, Турција, освои бронзен медал.

Јанески загуби од Бесрат Пирева од Косово  во рамноправна борба. Нашиот репрезентативец во четвртфиналето беше поуспешен од Србинот Филип Џиниќ.