Menu

Петар Арсовски го победи Велис Антонио Ремус од Грција и обезбеди бронзен медал на Европското младинско првенство

Петар Арсовски го победи Велис Антонио Ремус од Грција и обезбеди бронзен медал на Европското младинско првенство

Македонскиот репрезентативец, Петар Арсовски со убедлив резултат 5-0, го победи Велис Антонио Ремус во четвртфиналето на Европското младинско првенство во бокс,  кое се одржува во Софија, Бугарија.
Со пласманот во полуфиналето, Арсовски обезбеди најмалку бронзен медал за Македонија на Европското првенство. Нашиот боксер доминираше против Ремус од Грција во сите три рунди и запиша заслужена и убедлива победа.
Противник на Арсовски во полуфиналето ќе биде Љубослав Методиев од Бугарија.