Menu

Порази на нашите боксери на „Загреб Гранд При“ (ВИДЕО)

Порази на нашите боксери на „Загреб Гранд При“ (ВИДЕО)

Арсим Етеми и Лео Јовановски се елиминирани на сениорскиот меѓународен турнир „Загреб Гранд При“ во Хрватска.

Етеми во категоријата 81 кг. загуби со прекин од Русинот Разиуан Мазихов во првата рунда. Лео Јовановски беше поразен од  Хрватот  Ноа Језек во категоријата 75 кг  со 2-1.

 

Боксер сборной России Разиуан Мазихов с победы стартовал на Гран-при Загреба. Россиянин победил представителя Македонии 💪⠀🥊 Разиуан Мазихов 🔴🏆 Гран-при⚖️ 81🌏 Загреб

Gepostet von Федерация бокса России am Donnerstag, 8. Oktober 2020