Menu

александар ристовски Tag

Македонскиот младински репрезентативец, Александар Ристовски (81 кг) , член на Шкендија Но Лимит го освои сребрениот медал на 38 - издание на „Војвоѓанска ракавица“. Ристовски на меѓународниот турнир од А категорија, во финалето во Суботица загуби со прекин во втората рунда од Србинот Алмир Мемиќ. ...