Menu

ардијан аземи Tag

Претседателот на ЕУБЦ, господин Франко Фалчинели со официјално писмо го гечститаше успехот на нашиот боксер Ардијан Аземи  кој освои бронза на Европското првенство за младинци во Будва. Господинот Фалчинели до претседателот на Бокесрската федерација на Македонија, господин Примислав Димовски упати честитки за постигнатиот историски успех. „Драг господин...

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов оствари средба со претставниците на Боксерската федерација на Македонија повод освоениот бронзен медал на Европското првенство за младинци во Будва, Ардијан Аземи доби награда за постигнатиот успех. Бронзениот медал на младиот Ардијан Аземи освоен на ЕП во Будва му донесе...

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски и заменикот директор Авни Рустеми,  денеска организираше прием на претставниците на Боксерската федерација на Македонија, претседателот Примислав Димовски, боксерот Ардијан Аземи кој освои бронза на Европското првенство за младинци во Будва и неговиот тренер Насер Харуни. „Паузата...

Нашиот младински репрезентативец, Ардијан Аземи кој донесе брознен медал од Европското првенство во Будва, е оптимист дека овој историски успех може да го повтори и подобри на следното светско првенство. Ардијан Аземи е задоволен до резултатот во Будва и освоениот бронзен медал, најави дека ќе продолжи...

Нашиот младински репрезентативец Ардијан Аземи загуби од Русинот Владислав Комаров во полуфиналето на Европската првенство во Будва на поени со 3-2 во категоријата 91 килограм. Аземи одлично боксуваше, загуби со одлука на судиите, беше рамноправен во текот на борбата, решаваа нијанси, тој е наша иднина на...

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Ардијан Аземи, денеска на европското првенство во Будва ќе ги вкрсти ракавиците со Русинот Владислав Комаров. Борбата на Аземи ќе започне околу 15 часот, тој веќе обезбеди бронза со двете победи претходно на младинскиот континетален собир. Аземи во категоријата 91 килограм со едногласна...

Нашиот репрезентативец Ардијан Аземи обезбеди најмалку бронза на Европското првенство во Будва, со победата против Дује Гацина од Хрватска во четвртфиналето. Во полуфиналето кое е на програмата во петок на 20 ноември, Аземи ќе боксува со Владислав Комаров од Русија....

Нашиот репрезентативец Ардијан Аземи обезбеди најмалку бронзен медал на младинското Европско првенство во Будва по победата против Хрватскиот боксер во четвртфиналето. Аземи  во четвртфиналето го победи Дује Гацина од Хрватска со едногласна одлука на судиите, ова е историски резултат за македонскиот бокс во младинска конкуренција. https://streamable.com/3sdugl...

Македонскиот младински репрезентативец во бокс, Ардијан Аземи, со победа ги започна настапите на Европското првенство во Будва. Аземи во категоријата 91 килограм со едногласна одлука на судиите го победи Јакуб Стражевски од Полска, следен противник на нашиот боксер е Хрватот Гацина Дује. https://streamable.com/hzsnof На Европското првенство во Будва,...