Menu

еп будва Tag

Нашиот младински репрезентативец, Ардијан Аземи кој донесе брознен медал од Европското првенство во Будва, е оптимист дека овој историски успех може да го повтори и подобри на следното светско првенство. Ардијан Аземи е задоволен до резултатот во Будва и освоениот бронзен медал, најави дека ќе продолжи...

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Ардијан Аземи, денеска на европското првенство во Будва ќе ги вкрсти ракавиците со Русинот Владислав Комаров. Борбата на Аземи ќе започне околу 15 часот, тој веќе обезбеди бронза со двете победи претходно на младинскиот континетален собир. Аземи во категоријата 91 килограм со едногласна...

Нашиот репрезентативец Ардијан Аземи обезбеди најмалку бронзен медал на младинското Европско првенство во Будва по победата против Хрватскиот боксер во четвртфиналето. Аземи  во четвртфиналето го победи Дује Гацина од Хрватска со едногласна одлука на судиите, ова е историски резултат за македонскиот бокс во младинска конкуренција. https://streamable.com/3sdugl...

Македонија со тројца боксери ќе настапи на Европското првенство за младинци во Будва кое започнува од утре. Нашите репрезентативци ги дознаа противниците, Илхан Озмен ќе го прескокне првото коло согласно епилогот од ждрепката. Во категоријата 64 кг, Илхан Озмен во второто коло ќе ги вкрсти ракавиците со...