Menu

гоце јанески Tag

Нашите сениорски репрезентативци Гоце Јанески и Јасин Љама од  денеска се во задолжителна домашна самоизолација, периодот на 14. дневен карантин заврши, по испитувањата потврдено е дека и двајцата се негативни на Ковид-19. Јанески и Љама на почетокот од март настапија на олимпискиот квалификациски турнир во Лондон, ...

Македонските сениорски репрезентативци во бокс, Гоце Јанески и Јасин Љама се негативни на Ковид-19 откако денеска им беа направени тестови по речиси 14. дневниот карантин по враќањето од Лондон. Љама и Јанески ќе го напуштат карантинот најдоцна во понеделник а потоа ќе одат во самоизолација во...

Нашите сениорски репрезентативци во бокс, Јасин Љама и Гоце Јанески доцна вчера преку Софија се вратија во Македонија откако 19 дена беа во Лондон каде учествуваа на квалификацискиот турнир за ЛОИ во Токио. Олимпискиот турнир поради ситуацијата со пандемијата од коронавирусот по само два дена беше...

Гоце Јанески и Јасин Љама се двајцата репрезентативци кои поради ситуацијата со Ковид-19 останаа во Лондон каде се одржуваше првиот квалификациски турнир во аматерски бокс за Олимписките игри во Токио. Од нашата репрезентација  по само два дена натпреварување со назнака итно, беше побарано македонската репрезентација да...

Вториот наш репрезентативец кој настапи на квалификацискиот турнир во Лондон, Гоце Јанески загуби од Етерна Квадрадо во технички нокаут во првата рунда. Ова беа  квалфикаци иза ЛОИ во Токио. Со ова завршија настапите на турнирот во Лондон за нашата репрезентација. https://streamable.com/ay7w3...

Нашите репрезентативци ги добија противниците во квалификациите за ЛОИ во Токио, прв на рингот во Лондон ќе излезе Јасин Љама кој за противник го доби Александрос Цаникидис од Грција. Во категоријата на Јасин Љама, 63 килограми има вкупно  28 боксери, неговата борба со Цаникидис е на...

Организаторите на квалификацискиот Олимписки боксерски турнир во Лондон  потврдија нема одложување  на борбите поради ситуацијата со Коронавирусот. Квалификациските борби ќе се одржат  според предвидениот план, од 14 до 24 март во Лондон. Македонската репрезентација предводена од селекторот Хесус Сојет од Куба од вчера е во престолнината...

Македонскиот репрезентативец, Гоце Јанески  во категоријата -75 кг на Балканското првенство во Анталија, Турција, освои бронзен медал. Јанески загуби од Бесрат Пирева од Косово  во рамноправна борба. Нашиот репрезентативец во четвртфиналето беше поуспешен од Србинот Филип Џиниќ.  ...