Menu

илхан озмен Tag

Македонскиот младински репрезентативец Илхан Озмен, ги заврши настапите на Европското првенство во Будва по поразот од Ерменецот Вахаг Глустјан во категоријата 64 килограми. Нашиот боксер загуби со 5-0 со одлука на судиите во борба во која покажа дека има квалитет. https://streamable.com/gz742v...

Нашиот репрезентативец во младинска конкуренција Ајхан Озмен  е поразен на Европското првенство во Будва, тој загуби со судиски прекин од Албанецот Сантијаго Селимај во категоријата 75 килограми. Утре во рингот (14-15 часот) на ЕП во Будва ќе настапи  неговиот брат Илхан Озмен, противник му е Ерменецот...