Menu

лео јовановски Tag

Арсим Етеми и Лео Јовановски се елиминирани на сениорскиот меѓународен турнир „Загреб Гранд При“ во Хрватска. Етеми во категоријата 81 кг. загуби со прекин од Русинот Разиуан Мазихов во првата рунда. Лео Јовановски беше поразен од  Хрватот  Ноа Језек во категоријата 75 кг  со 2-1.   https://www.facebook.com/russianboxingfederation/videos/4452633928144717/  ...

Денеска во Загреб беше извршена ждрепката за првото коло на меѓународниот турнир „Загреб Гранд При“. Македонија има двајца боксери, Лео Јовановски за противник  го доби Хрватот  Ноа Језек во категоријата 75 кг, додека Арсим Етеми ќе се сретне со Русинот Рајуан Мајихов во категоријата 81 кг. Натпрварите...

Македонија ќе настапи со двајца  боксери на сениорскиот турнир во Хрватска „Загреб Гранд При“ кој започнува од утре, 8 октомври и ќе трае до сабота кога од 19 асот се предвидени финалните борби. Арсим Етеми (категорија 81 кг) и Лео Јовановски (категорија 75 кг) се претставниците...