Menu

македонија Tag

Македонскиот репрезентативец, Гоце Јанески  во категоријата -75 кг на Балканското првенство во Анталија, Турција, освои бронзен медал. Јанески загуби од Бесрат Пирева од Косово  во рамноправна борба. Нашиот репрезентативец во четвртфиналето беше поуспешен од Србинот Филип Џиниќ.  ...