Menu

примислав димовски Tag

Денес во Сараево е официјализирана регионалната лига во бокс, Македонија, Србија, Црна Гора, БиХ и Словенија, поделени во две групи, А и Б, со вкупно осум тим од мај ќе ги започнат натпреварите со преноси на ТВ Аренаспорт. Претседателот на БФМ, Примислав Димовски, изјави дека е...

Претседателот на ЕУБЦ, господин Франко Фалчинели со официјално писмо го гечститаше успехот на нашиот боксер Ардијан Аземи  кој освои бронза на Европското првенство за младинци во Будва. Господинот Фалчинели до претседателот на Бокесрската федерација на Македонија, господин Примислав Димовски упати честитки за постигнатиот историски успех. „Драг господин...

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов оствари средба со претставниците на Боксерската федерација на Македонија повод освоениот бронзен медал на Европското првенство за младинци во Будва, Ардијан Аземи доби награда за постигнатиот успех. Бронзениот медал на младиот Ардијан Аземи освоен на ЕП во Будва му донесе...

Боксерската федерација на Македонија го награди Ардијан Аземи со 120.000 денари повод успехот на Европското првенство во Будва, парична награда е доделена и на тренерот Насер Харуни во висина од 60.000 денари. Претседателот на БФМ, Примислав Димовски повод успехот во Будва на денешната прес конференција изјави. „Драго...

Ардијан Аземи се закити со бронзен медал на Европското првенство во Будва, на церемонијата на доделување на медалите гостин беше и претседателот на федерацијата,  г-дин Примислав Димовски. Македонија преку Ардијан Аземи обезбеди прв медал на европските првенства по 1995 година, последен пат  медал на континеталниот младиски...