Menu

вести Tag

Кадетската репрезентација на Македонија во бокс освои три медали на турнирот во Врбас, за прв пат  по подолго време е постигнат успех во конкуренција која дава право да веруваме дека боксот се движи во вистинска насока. Примислав Димовски, претседателот на федерацијата, потенцира дека ваков резултат не...

Македонската боксерска федерација го ангажираше Хесус Сојет од Куба за селектор на репрезентацијата. Ова е историски момент за македонскиот бокс кој се обидува да се врати на старите славни патеки. Сојет е поранешен боксер, има над 400 победи во кариерата и 23 порази,беше финалист на Мундијалот...