Menu

видео Tag

Нашиот репрезентативец Ардијан Аземи денеска го доби бронзениот медал на Европското првенство за младинци во Будва, на церемонијата на доделување на медалите гостин на ЕУБЦ и на шампионатот беше претседателот на Боксерската федерација, г-дин Примислав Димовски кој додели дел од признанијата на медалистите во категоријата...

Нашиот младински репрезентативец Ардијан Аземи загуби од Русинот Владислав Комаров во полуфиналето на Европската првенство во Будва на поени со 3-2 во категоријата 91 килограм. Аземи одлично боксуваше, загуби со одлука на судиите, беше рамноправен во текот на борбата, решаваа нијанси, тој е наша иднина на...

Нашиот репрезентативец Ардијан Аземи обезбеди најмалку бронзен медал на младинското Европско првенство во Будва по победата против Хрватскиот боксер во четвртфиналето. Аземи  во четвртфиналето го победи Дује Гацина од Хрватска со едногласна одлука на судиите, ова е историски резултат за македонскиот бокс во младинска конкуренција. https://streamable.com/3sdugl...

Македонскиот младински репрезентативец Илхан Озмен, ги заврши настапите на Европското првенство во Будва по поразот од Ерменецот Вахаг Глустјан во категоријата 64 килограми. Нашиот боксер загуби со 5-0 со одлука на судиите во борба во која покажа дека има квалитет. https://streamable.com/gz742v...

Вториот наш репрезентативец кој настапи на квалификацискиот турнир во Лондон, Гоце Јанески загуби од Етерна Квадрадо во технички нокаут во првата рунда. Ова беа  квалфикаци иза ЛОИ во Токио. Со ова завршија настапите на турнирот во Лондон за нашата репрезентација. https://streamable.com/ay7w3...

Македонскиот репрезентативец Јасин Љама загуби од Гркот Александрос Цаникидис во категоријата до 63 килограми на европските квалификации за Олимписките игри во Токио, кои се одржуваат во Лондон. Лама претрпе пораз со прекин во втората рунда по третиот нокдаун. Следно за нашиот национален тим е настапот на...

Боксерот на Чаир од Скопје и репрезентативец на Македнија, Јасин Љама, е прогласен за  победник на 49. издание на „Златниот Гонг“ , откако во финалето со ТКО во втората рунда славеше против Романецот Норберт. Љама делуваше сигурно и сосема залсужено дојде до престижното признание на меѓунарниот...