Menu

ВИДЕО: Ардијан Аземи го доби медалот на Европското првенство, Примислав Димовски дел од церемонијата на доделувањето

ВИДЕО: Ардијан Аземи го доби медалот на Европското првенство, Примислав Димовски дел од церемонијата на доделувањето

Нашиот репрезентативец Ардијан Аземи денеска го доби бронзениот медал на Европското првенство за младинци во Будва, на церемонијата на доделување на медалите гостин на ЕУБЦ и на шампионатот беше претседателот на Боксерската федерација, г-дин Примислав Димовски кој додели дел од признанијата на медалистите во категоријата 91 килограм.

За Македонија ова е прв медал во младинска конкуренција по 1995 година, последен пат до медал на континенталниот шампионат стигна Примислав Димовски кој  исто така освои бронза на ЕП во Турција.