Menu

ВИДЕО: Ардијан Аземи обезбеди најмалку бронза на Европско првенство во Будва !

ВИДЕО: Ардијан Аземи обезбеди најмалку бронза на Европско првенство во Будва !

Нашиот репрезентативец Ардијан Аземи обезбеди најмалку бронзен медал на младинското Европско првенство во Будва по победата против Хрватскиот боксер во четвртфиналето.

Аземи  во четвртфиналето го победи Дује Гацина од Хрватска со едногласна одлука на судиите, ова е историски резултат за македонскиот бокс во младинска конкуренција.