Menu

ВИДЕО: Енис Алиу и Петар Арсовски донесоа победи за Македонија на националниот куп во Врбас

ВИДЕО: Енис Алиу и Петар Арсовски донесоа победи за Македонија на националниот куп во Врбас

Македонската кадетска репрезентација настапи на Националниот Куп во Врбас, Србија, во финалната програма нашата репрезентација запиша две победи и два порази.

Петар Арсовски во категоријата 46Кг го победи Аца Вујинов од Србија со WP 3-0.

Лима Леонард во категоријата 50Кг загуби од Србинот Вукашин Тепиќ WP 3-0.

Хади Шехаби во категоријата  52Кг беше поразен од Матија Петровски од Србија со 2-1.

Победа запиша Енес Алиу во категоријата 54 Кг против Дамир Јајиќ од Србија.