Menu

ВИДЕО: Илхан Озмен загуби на Европското првенство во Будва

ВИДЕО: Илхан Озмен загуби на Европското првенство во Будва

Македонскиот младински репрезентативец Илхан Озмен, ги заврши настапите на Европското првенство во Будва по поразот од Ерменецот Вахаг Глустјан во категоријата 64 килограми.

Нашиот боксер загуби со 5-0 со одлука на судиите во борба во која покажа дека има квалитет.